img
img
img
img
Neden İrem Eğitim

GELECEĞE UMUTLA BAKMAK İÇİN

Geleceğimiz "Çocuklarımızın" Gelişimine Katkıda Bulunmak İçin İrem Özel Eğitim & Rehabilitasyon Merkezi Siz Velilerimiz İle Birlikte En İyi Yol Haritasını Belirlemektedir.

  • YAYGIN GELİŞİMSEL BOZUKLUK
  • ÖZEL ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ
  • ZİHİNSEL ENGELLİLER DESTEK EĞİTİMİ
img

30+

Eğitmen Kadrosu

img

50+

Eğitim İçeriği

img

15+

Eğitim Programı

img

10K+

Öğrenci

Özel İrem Eğitim & Rehabilitasyon

Özel İrem Özel Eğitim Kurumları, kurucuları Gülçimen ve Zülfikar Akar çiftinin kızları önce Derya, birkaç yıl aradan sonra Tuğba’nın zihinsel engelli olarak doğmaları sonucunda çekilen sıkıntıların, çaresizliklerin ve umudun meyvesidir.

Bize Ulaşın

Biz Kimiz

Çocukların doğumlarını takiben o günlerin koşullarında yapılabileceklerin en iyisini yapabilmek çabası ve umuduyla yola çıkan Akar çifti, neredeyse Türkiye’nin konu ile ilgili bütün uzman hekimleri ve hastaneleri ile tanışmışlardı. Tıbben yapılabilecekleri dahi sınırlı iken bir şeyin önemle farkına varmışlardı; özel eğitim. Bu çocuklara günlük yaşamda ve sosyal yaşama uyumda gerekli becerilerin sadece özel eğitim ile kazandırılabileceğini tespit etmişlerdir. Zülfikar Akar daha 90lı yılların başlarında benzer sorunlarla iç içe olan aileleri bir dernek çatısı altında toplama ve güç birliği yapma gayreti ile yola çıkmıştır. Sonraki yıllarda Bursa Özürlüler Birliğinin kuruluşuna öncülük ederek, Zihinsel Engelliler Federasyonunda görev alarak ve nihayet Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı olarak en üst düzeyde temsil ve hizmetlerin organizasyonunda bulunmuştur. Mülkiyeti kendilerine ait binada 2004 yılında Özel İrem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi hizmete açılmıştır. İrem Özel Eğitim Kurumları bünyesinde çalışan uzmanların ve bazı velilerin katılımı ile kurulan SOYAD-Sosyal Yaşama ve Eğitime Katkı Derneğinin desteği ile AB projeleri ve özel eğitim alanında uluslararası işbirlikleri geliştirilmektedir


Vizyon

Özel gereksinimi olan bireylerin kas, dil, bilişsel, sosyal ve günlük yaşam beceri alanlarında bağımsız düzeye gelebilmeleri için özel eğitim ilkeleri doğrultusunda bireysel farklılıklara uygun eğitim ortamı hazırlayan, bireye özel materyal geliştiren ve yetersizlik alanlarına yönelik yeni programlar üreten markalaşmış bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi olmaktır.

Misyon

Akranlarından farklılık gösteren bireylerin toplumun beklediği rolleri gerçekleştirebilmeleri ve topluma bağımsız katılım sağlayabilmeleri için gereksinimlerine yönelik;– Öz bakım becerilerini kazandırmak, – İletişim ve konuşma becerilerini geliştirmek, – Temel akademik becerileri kazandırmak, – Sosyal uyum becerilerini geliştirmek, – Eğitimde sürekliliği ve bütünlüğü sağlama amacı ile aile eğitim programları düzenlenmek, – Bireylerin gelişimlerini desteklemek amacı ile; Sanatsal-kültürel etkinlikler gerçekleştirmek, – Özel eğitimin temeli olan sevgiyi kullanarak bireyleri özgüven sahibi yapmak – Ve tüm bunlarla birlikte tercih edilen bir kurum olmak.